Türk Telekom CEO’su Neden İstifa Etti ?

Göktuğ Güngör tarafından, Gündemdeki Haberler kategorisine; 1 Eylül 2016 tarihinde eklendi.

Geçtiğimiz haftalarda Türk Telekom‘un üst seviye yöneticilerinden 3 isim istifa kararını açıklamıştı. Bunun üzerinde şok bir gelişmeyle Türk Telekom‘un CEO‘su Rami Aslan, istifa kararı aldı. Peki Rami Aslan daha önce nerelerde görev aldı ?

Rami Aslan Nerelerde Görev Aldı ?

Rami Aslan,2005 yılından günümüze Oger Grubu bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2013 yılında Türk Telekom CEO‘luğu görevine getirilmiştir. Rami Aslan Türk Telekom‘un yenilikçi çözümlerine ve Türkiye‘nin dijital dönüşümüne liderlik etmesiyle birlikte büyük başarılara imza atmıştır.

Rami Aslan’ın İstifasının Ardından Türk Telekom’un Açıklaması

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Rami Aslan’ın Türk Telekom’un dönüşüm ve entegrasyon sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini ve Türk Telekom’u dünyada örnek gösterilen bir telekom şirketi seviyesine taşıdığını söyledi.

Hariri; “Rami Aslan, 2013 yılından bu yana, Türk Telekom’a başarılı bir şekilde liderlik etmiştir. Türk Telekom’un güçlü dönüşümünü, şirket ve markaların entegrasyonunu dünyadaki örneklerine kıyasla çok daha kısa bir sürede başarıyla tamamlamıştır. Aslan, grup markalarını tek bir marka altında birleştirerek Türk Telekom’un daha da güçlü bir marka olmasını sağlamıştır. Liderlik özellikleri ve vizyoner yaklaşımıyla mobil ve sabit iletişim alt yapısına yatırımlar yapılmasına öncülük etmiş; Türk Telekom’un dünyada da örnek gösterilen bir şirket olmasını sağlamıştır. Kendisine değerli katkıları ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Telekom Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ise yaptığı açıklamada; Rami Aslan’a Türkiye’de telekomünikasyon hizmetlerini geliştirme konusundaki katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kasırga; “Rami Aslan, Türk Telekom’u daha dinamik ve verimli bir yapıya taşıma konusunda önemli başarılara imza atmıştır. Ülkemizin önemli bir değeri olan Türk Telekom, Rami Aslan’ın liderliğinde ülkemiz ve milletimiz için daha çok katma değer yaratan, alt yapı sorunlarını aşmış ve alanında örnek gösterilen bir kurum olma yolunda ilerlemiştir” dedi.

BENZER HABERLER

 • Drone ile firma tanıtımı nasıl yapılır?

  Drone teknolojisi ülkemizde uzun yıllardır olmasa da son yıllarda gerçekten bir hayli attı desek yeridir. Sizlerinde bildiği gibi drone ile drone çekimleri ve tanıtım filmleri hazırlanmaya başlandı. Bizim yeni markamız olan AD Drone ile sizlere birbirinden güzel ve farklı hizmetler vermeyi ...
 • iOS 10 Ne Zaman Çıkıyor ?

  Apple 7 Eylül tarihinde düzenlediği etkinliğinde yeni işletim sistemi olan iOS 10 için çıkış tarihini açıkladı. Dün düzenlenen iPhone 7 etkinliğinde iOS 10 çıkış tarihini açıklayan Apple, iOS 10‘un çıkış tarihi olarak ta 13 Eylül’ü işaret etti. Peki iOS güncellemesini hangi modeller ...
 • Apple İphone 7 Lansmanı Canlı Yayın!

  Apple‘ın, bugün gerçekleştireceği etkinlikle beraber iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte Apple Watch 2 gibi farklı ürünlerini tanıtacağı haberini sizlere iletmiştik. Türkiye saati ile 20:00‘da başlayacak etkinliği ShiftDelete.Net canlı yayınlıyor ve yorumluyor olacak. Saat 19:45 ...

SOSYAL YORUMLAR

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

 1. Harun dedi ki:

  Tamamen boş bir haber. Konu neden istifa ettiği ise Telekom u batırmaya yönelik oluşan düzen nedeniyledir. Son dönemde üretkenliği kalmayan Telekom, kar oranlarında da ciddi bir düşüş yaşadı. Bunda yapılan çılgın harcamaların katkısı büyük, yönetimsel sorunlar da cabası. Bu firma yaklaşık 2 yıldır düzgün yönetilmedi ve sonuç ortada.

Yorum Alanı

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebook Twitter Google+